download_pattern

Chusta strzałka Secretia jest zaprojektowana specjalnie do włóczki Silke by Javier we współpracy z Biferno.pl. Włóczka ta, to zestaw do farbowania, w którym znajduje się 100 g włóczki merono w kolorze naturalnym oraz naturalny barwnik do farbowania włóczki. Tutaj pofarbowałam dwa motki merono w różnych kolorach, używając tego samego barwnika. Rezultat dwóch kolorów uzyskać można poprzez użycie mniejszej ilości barwnika lub skrócenie czasu farbowania. Na temat farbowania możesz poczytać TUTAJ.

sjal_secretia

Chusta ta jest zaprojektowana, by pokazać piękno naturalnych kolorów wziętych prosto z przyrody. Prawa część chusty dziergana jest ściegiem francuskim, lewa ściegiem francuskim przeplatanym z oczkami spuszczanymi. Chusta jest w kształcie asymetrycznego trójkąta.
Struktura chusty jest prosta. Nie przestrasz się ilością tekstu w tym opisie. Są w nim sekcje powtarzające się. I jeśli tylko zrozumiesz zasadę spuszczania oczek, będziesz dziergać tę chustę z wielką przyjemnością.

Dlaczego Secretia?

Dlatgo, że ten projekt miał być sekretny od samego początku przez jakiś czas.
Farbowałam włóczkę, która nie była jeszcze dostępna w sprzedaży. No i moim zadaniem było wydziergać z niej jakiś projekt, by pokazać jak wygląda taka włóczka w rzeczywistości. A ja, jak to ja. Nie mogłam tylko po prostu wydziergać. Musiałam wymyśleć projekt od samego początku. Nie było z tym trudności – miałam kilka pomysłów. Trudnością było dopasować tak ściegi i kolory, by zmieścić się w dwóch motkach. Wiadomo, że przy ręcznym farbowaniu nie dofarbujemy po jakimś czasie już idealnie tego samego koloru. Poza tym chusta z dwóch motków jest wystarczająco duża. Nie musi być wcale większa.

Chusta Secretia

chusta strzałka secretia
pobierz_wzor

Komentarze

Komentarzy

Translate »