Chusta Welcome to the jungle jest chustą w mniejszym rozmiarze wykonaną częściowo ściegiem francuskim, warkoczem oraz ażurem.

Wzór zrobienia tej chusty jest bardzo dokładnie opisany, zawiera diagramy, a także opis słowny diagramów. Trudniejsze momenty pokazane są na filmie wideo.
Zrobienie tej chusty polecam osobom, które są już trochę zaawansowane w robieniu na drutach. Potrzebna jest tutaj nie tylko znajomość oczek prawych i lewych, ale także ażurów: narzutów, oczek przerabianych razem, warkocza, a także rzędów skróconych. Dobrze jet także mieć wiedzę w ogólnym rozumieniu wzorów i diagramów. A także “ogólną wyobraźnię” związaną z robieniem wzorów ażurowych.

Zrozumienia takiego i owej “ogólnej wyobraźni”  uczę w moim kursie “Dziergać ze zrozumieniem”. Polecam ten kurs osobom, które chcą nauczyć się swobodnego robienia na drutach, robienia ażurów przede wszystkim rozumienia dlaczego dziergamy tak właśnie, a nie inaczej. Gdzie powstał błąd i dlaczego i jak mu zaradzić.

Chustę należy także zblokować w odpowiedni sposób, by nabrała ładnego kształtu. Zaobserwuj iż “rogi” chusty są bardzo ładnie wyprofilowane i zgrabnie się zwężają, czego nie spotyka się w większości tego typu chust.

 

Chusta Welcome to the jungle

 

Chusta ta wykonana jest z jednego motka włóczki Malabrigo socks. Ten zielony kolor to kolor Lettuce.

Chusta Welcome to the jungle różowa zrobiona jest z włóczki merino ręcznie farbowanej.
Oczywiście chustę tą można wykonać z każdej włóczki. Jakkolwiek nie polecam włóczki cieńszej niż Malabrigo socks ponieważ chusta będzie zbyt mała.

Aby dowiedzieć się więcej technicznych informacji na temat wzoru kliknij na przycisk na dole strony, by zostać przeniesionym do strony, na której można zaopatrzyć się we wzór tej chusty.

 

Welcome to the jungle chusta
chusta na drutach

Kup

 

Komentarze

Komentarzy

Translate »