Ta czapka jest naprawdę super soft czyli bardzo miła! Pomysł na nią narodził się kiedy moja córka Sara zapragnęła mieć czapkę z warkoczami, ale jednak nie do końca z warkoczami, nie taką z warkoczami jak mają wszyscy. Tylko z warkoczami, ale inną…
Hm – i zrozum tu człowieku o co chodzi…. Ale chyba udało mi się zrozumieć dlatego iż obecnie jest to jedna z ulubionych czapek mojej córki. jedna z ulubionych ponieważ Sara lubi bardzo niemal wszystkie czapki wydziergane przez ze mnie i z całego super zbioru 5 czapek Soft Autumn czyli Miękka Jesień w moim posiadaniu są dwie czapki, a Sara zabrała trzy.

Czapka tę wydziergałam z jednej z moich ulubionych włóczek Super Soft, która jest do nybycia w Biferno.

Dlaczego Super Soft?
Po wielu latach dziergania cenię sobie dobre włóczki. Włóczka powinna być z włókna naturalnego czyli jakiegoś rodzaju wełny i powinna być miękka. Lubię włóczki, do których można się przytulić, włóczki, które nie gryzą. I takie jest właśnie merino, i takie jest właśnie merino Super Soft z Lana Gatto.
Na dodatek Super Soft jest odpowiedniej grubości. Lubię włóczki cienkie, ale czasami dobrze jest podziergać z trochę grubszej nitki – takiej właśnie jak ta na drutach 4 lub 4,5 mm

Super Soft

Czapka Arcoso to bardzo wygodna czapka dla tych, którzy lubią trochę luzu na głowie, ale jednocześnie lubią zakryć sobie uszy.
Robi się szybko. Wprawna dziewiarka zrobi ją w jedno popołudnie ponieważ włóczka Super Soft nie tylko jest grubsza, ale także gładko się z niej robi. Mniej wprawnej dziewiarce zabierze ta czapka dwa popołudnia – no może cztery.

Kup

Komentarze

Komentarzy

Translate »