Ta czapka na drutach wykonana jest ściegiem, w którym krzyżujemy oczka spuszczane w co drugim rzędzie.
Jeśli lubisz warkocze to jest to wzór dla ciebie.
Może nie widać tutaj dokładnie warkoczy, ale ścieg ten dziergany jest na tej samej zasadzie.

Zaczynamy od dość wysokiego ściągacza – wysokiego, by można go było potem wywinąć na czapkę. A następnie przechodzimy do dziergania ściegu.

W opisie czapki ścieg ten jest rozrysowany w bardzo dokładnym diagramie i jeśli tylko zrozumiesz na czym on polega nie będziesz musiała patrzeć przez cały czas na diagram. Ścieg ten jest bardzo logiczny i daje bardzo ładny efekt.

Czapka wykonana jest z włóczki merino.
Na czapki polecam szczególnie naturalne włóczki dlatego, że zimowa czapka powinna ogrzewać głowę.
Tylko włókna naturalne spełniają tę funkcję. Ogrzewają a jednocześnie pozwalają skórze oddychać.

Włóczka ta, to Merino Ottocapi z Lana Gatto, którą nabyć można w Biferno.

Czapka ta wykonana jest na drutach 3 mm i 3,5 mm.

Ścieg ten jest trudnym ściegiem do rozrysowania, by czapka była w mniejszym lub większym rozmiarze, jeśli chcesz wykonać ją na mniejszą lub większą głowę użyj cieńszej, lub grubszej włóczki biorąc jednocześnie cieńsze lub grubsze druty.

Obecnie czapka ta jest jest jedną z najbardziej ulubionych czapek mojej córki. Mi także ona się podoba i uważam ją za bardzo udany wzór. Może w końcu znajdę czas, by wydziergać ją także dla siebie.

Dlaczego czapka ta nazywa się Nocny sen?

Po prostu wzór tej czapki przyśnił mi się kiedyś. A to marzenie senne było tak silne, że po przebudzeniu dokładnie wiedziałam jak mam ją wykonać i od razu rozrysowałam jej wzór.

Czapka Nocny Sen

Wzór ten wymaga cierpliwości i uwagi. Ale efekt jest wart poświęconej pracy.
Jest to wzór dla osób raczej zaawansowanych. Osoba średnio zaawansowana także wykona tę czapkę, ale będzie musiała poświęcić jej więcej koncentracji. Jednak jeśli uczysz się szybko zrozumiesz zasadę robienia tego ściegu i czapka powstanie w ciągu kilku dni.

Kup

 

Komentarze

Komentarzy