Te ażurowe skarpety Primaviera są bardzo eleganckimi skarpetami, które warto sobie wydziergać.
Skarpety robione na drutach nie muszą bowiem być wcale chowane w butach, ale zdecydowanie powinno się je pokazywać.
Zwłaszcza jeśli robione są ciekawym ściegiem i z dobrej gatunkowo włóczki.

 

skarpety na drutach

 

Jeśli potrafisz robić już skarpety i ażury to te ażurowe skarpety nie sprawią ci wcale trudności podczas ich wykonywania.
Jeśli skarpet robić jeszcze nie potrafisz to tutaj jest Kurs skarpet na drutach, który pokaże ci krok po kroku jak zrobić skarpety, A robienie skarpet naprawdę nie jest trudne. Robienie pięty w skarpetach także nie.
Skarpety są małą robótką i wykonanie ich zajmuje mniej czasu aniżeli wykonanie np. swetra.

 

Jak wykonane są te ażurowe skarpety?

 

Skarpety są robione metodą od góry czyli od nogawki. Zaczynamy od góry ściągaczem a następnie przechodzimy do wyrabiania nogawki ściegiem ażurowym. Wyrabianie pięty jest opisane a także pokazane dokładnie na filmie wideo, do którego link znajduje się we wzorze.
Oprócz oczek prawych, lewych, krzyżowanych (warkoczy) oraz ażurów dobrze jest być obeznanym ze ściegiem dziewiarskim, za pomocą którego zakończone są oczka na czubku placów. Takie zakończenie jest bardzo ładne i miękkie – bez dodatkowych szwów.

Wzór zawiera diagramy ściegu ażurowego, a także jego opis.

 

skarpety na drutach

 

Te ażurowe skarpety mają wykonaną piętę sposobem, który pokazany jest w kursie skarpet. Pięta wykonana jest niemieckimi rzędami skróconymi, które są jedną z metod robienie rzędów skróconych. Metoda jest prosta, łatwa do opanowania, a efekt bardzo ładny, Jeśli nawet znasz już kilka sposobów wyrabiania pięty dobrze jet poznać także inne, by móc robić różne pięty lub wybrać swój ulubiony sposób.

Oczywiście jeśli chcesz i potrafisz robić piętę inną metodą możesz taką wykonać. Jeśli jesteś obeznana w robieniu skarpet to „wymiana” pięty i następnie przejście do wyrabiania stopy nie sprawi problemu.

Kliknij na poniższy przycisk, by przejść do strony, na której można kupić wzór.

 

Kup

 

Komentarze

Komentarzy

Translate »