Oto moja bluzka na drutach z lnu. Len to takie włókno, które aż się prosi, by robić z niego letnie ubrania. Delikatny, przewiewny i naturalny. Jest to pierwszy mój udzierg z lnu i jestem nim zachwycona. Len ten to Puro Lino z Biferno.
Być może słyszałaś, że len jest sztywny i nieprzyjemny w dzierganiu, ale to nie jest prawda. Puro Lino jest bardzo przyjemne i robi się bardziej miękkie z każdym praniem.

Wykonana oczkami prawymi, narzutami oraz oczkami przerabianymi razem. Takie proste ściegi, a jednak bluzka wyszła bardzo ładna.

Bluzka na drutach z lnu

Bluzka jest robiona na drutach od dołu w jednym kawałku. Robiona jest na około aż do pach, potem dzielona jest na przód i tył, które są dziergane oddzielnie. W tym miejscu modelujemy jednocześnie dekolt.

Przód i tył na ramionach łączone są za pomocą metody trzech drutów, więc nic tutaj nie zszywamy. Na końcu nabieramy oczka na dekolt, który przerabiany jest dookoła francuzem.

Na przedzie bluzki wykonany jest ozdobny pas ściegiem oczek prawych i lewych. Podobne paski są na bokach bluzki od ramion w dół. Te pasy ozdobione są także dziurkami, które jednocześnie nadają kobiecą formę tej części garderoby.

Bluzka na drutach z lnu.

Bluzka na drutach z lnu.

Muszę przyznać, że bardzo polubiłam len i chętnie coś jeszcze z niego zrobię. Oczywiście chciałabym od razu, gdyby nie to, że jest wkoło nas tyle innych włóczek, które warto sprawdzić i wypróbować. Dlatego przyda mi się trochę cierpliwości. Mam jeszcze len innej firmy w moich włóczkowych zasobach. Ale kiedy z niego coś powstanie to nie wiem.
Z jednego na pewno będzie  jeszcze jedna bluzka na drutach z lnu.
Z innego, który czeka na mnie od wielu lat będzie (kiedyś) sweterek. Na drutach? A może na szydełku? Chyba na drutach. Na szydełko włóczka jest pewnie zbyt gruba, tak tak – istnieje także dość gruby len.

Ale, ale. Wzór tej bluzki nazwałam Looking for the summer i wydziergałam ją także z zupełnie innej włóczki.
Takiej z lamusa, której już w sklepach nie można dokupić, ale koniecznie trzeba wyrobić. I jak widać na poniższym zdjęciu pięknie się ona prezentuje także z innej niteczki.

I jeśli masz ochotę na letnią bluzkę czy to z lnu, czy też z innego włókna to możesz pobrać wzór Looking for the summer tutaj w moim sklepie i wydziergać bluzeczkę z jakiej włóczki ci się żywnie podoba.

A ja przyznam się, że bardzo, ale to bardzo lubię tę moją różową wersję.

Letnia bluzka na drutach

Translate »