Chusta Aunt Azura to elegancka chusta wykonana prostym ściegiem czyli oczkami prawymi i lewymi, a także paskami delikatnego ażuru.
Paski ażurowe wplecione są pomiędzy pasy robione prawymi oczkami i pasy robione lewymi oczkami.

Zakończenie chusty wyrobione jest pasem ażurowych kwiatów, który dodaje chuście elegancji i wdzięku.
Część ta jest trochę trudniejsza do wykonania, ale dla osób dokładnych, które potrafią czytać diagram wydzierganie tej części nie sprawi trudności. Kwiatowy diagram jest dobrze wyrysowany i wytłumaczony.

Sam kształt chusty jest prosty w wykonaniu i chustę tę robi się stosunkowo szybko.
Wzór chusty zawiera opisy dwóch rozmiarów chust – większą ( jak na zdjęciach chusta brązowa i w paski) oraz mniejszą – jak chusta w kolorze czerwonego wina.

Moja własna chusta Aunt Azura.

Osobiście lubię bardzo tę chustę. Lubię jej kwiatowy wzór, który ożywia prostotę tej chusty.

Chusta Aunt Azura w moim wykonaniu robiona jest cztery razy.
W sumie zrobiłam dwie jej duże wersje, a także dwie mniejsze. I każda z tych wersji prezentuje się bardzo dobrze.

Chusta Aunt Azura w wersji brązowej na zdjęciu powyżej wykonana jest z włóczki ręcznie farbowanej mieszanki jedwabiu i kaszmiru.
Kombinacja tych dwóch bardzo szlachetnych włókien sprawia, że ta chusta Aunt Azura jest super przemiła w dotyku i jest ona zdecydowanie moją ulubioną chustą.

Chusta w paski wykonana jest z bawełny. Pokazałam tutaj, że można wykonać ją także w dwóch kolorach i nie straci ona na uroku. A przyda nam się latem np. na plaży chusta, która za bardzo nie grzeje o ochroni przed zawiewami chłodnego morskiego wiatru.

Chusta Aunt Azura

Chusta poniżej to mieszanka wełny i kaszmiru.
A ostatnia zielona wersja to włóczka merino zmieszana z angorą.

Chusta Aunt Azura

przycisk_kup_maly2

Ostatnia zielona chusta Aunt Azura jest wersją kombinowaną – to wielkość, której nie ma we wzorze, ale jeśli tylko rozumiesz na czym polega robienie ażurowych wzorów i potrafisz liczyć oczka możesz rozmieścić sama wzór kwiatowy w zależności ile chcesz mieć kwiatów w pasie.

W tym przypadku mamy cztery kwiaty po każdej stronie chusty.
Chusta ta robiona była nitką podwójną na drutach 6 mm.

Jeśli chcesz nauczyć się rozumieć i dziergać ażury oraz chusty według własnego pomysłu zapraszam na mój kurs: „Dziergać ze zrozumieniem”. Na tym kursie tłumaczę jak rozumieć wzory ażurowe i jak dziergać różne chusty.

Chusta Aunt Azura

 

 

Komentarze

Komentarzy

Translate »