Czapka Be only mine powstała z potrzeby. Nazwałam ją Be only mine ponieważ od początku czapka ta przeznaczony była tylko dla mnie. W przeciwnym wypadku moje czapki „rozchodzą się” gdzieś i tyle je widziałam. Najczęściej lądują one w szufladzie mojej córki a ja nie protestuję ponieważ cieszę się, że jej się one podobają. Jak i jestem zadowolona, że należy ona do tych młodych kobiet, które chodzą w czapkach, noszą rękawiczki i owijają się chustami i szalami.

Ale jak wspomniałam Czapka Be only mine miała być od samego początku wymyślenia tego projektu tylko moja. Czyli „be only mine” – bądź tylko moja po angielsku.
Moja ponieważ potrzebowałam klasyczną czapkę w neutralnym kolorze. Ponieważ jeśli popatrzeć na moje czapki to są one w raczej kolorowe, a takie nie zawsze pasują to moich – także – kolorowych kurtek.
Czasami do tego ma się trochę „carny dzień”. Może nie w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale dzień kiedy potrzebuje się więcej spokoju. Wtedy krzyczenie na ulicy zieloną lub żółtą czapką raczej mi nie podchodzi.

Wygrzebałam więc czarną włóczkę merino i tak o to powstała czapka Be only mine.

Czapka Be Only Mine

Wzór czapki Be Only Mine – dane techniczne.

Rozmiar:  Wzór tej czapki jest w dwóch rozmiarach: na obwody głowy 52-55 cm oraz 56-59 cm.

Włóczka to Drops Baby Merino – 60 g lub inna włóczka o podobnej grubości ( Drops Baby Merino ma 175 m w 50 g)
(może to być także inna włóczka o podobnej grubości).

Druty: 3,5 mm, 3,75 mm oraz 4 mm na żyłce o długości 100 cm lub 120 cm ( im dłuższa żyłka tym łatwiej przesuwać drut w oczkach. Może to także być krótka 40 cm żyłka, ale wtedy potrzebne są krótkie 8,5 cm długości druty.
(Czapkę możesz wykonać także na drutach skarpetkowych).

Inne potrzebne drobiazgi to: 4 markery, igła dziewiarska i oczywiście chęć dziergania. Cierpliwości nie potrzeba dużo przy tej czapce ponieważ wzór jest bardzo prosty i w pewnym momencie zaczyna się ją dziergać „na pamięć”.

Kup

Komentarze

Komentarzy