Kurs skarpet na drutach robionych metodą tradycyjną.

Wzór ten opisuje dokładnie krok po kroku wykonanie skarpet.
Tutoriale wideo w dziewięciu częściach zatytułowane Kurs skarpet na drutach dostępne są za darmo na YouTube.

 

Kurs skarpet na drutach

 

Skarpety te są proste i klasyczne. Robienie ich zaczynamy od góry, od strony nogawki ściągaczem a po kilku centymetrach przerabiamy nogawkę ściegiem gładkim. Potem wyrabiamy piętę, następnie stopę także ściegiem gładkim – w tym przypadku tylko oczkami prawymi. Bardziej zaawansowanym momentem jest wyrabianie palców, w którym gubimy oczka co drugi rząd w odpowiedni sposób, by nadać kształt skarpetom. Końcowe oczka łączymy ściegiem dziewiarskim, który może wydawać się trudny, ale tłumaczę go w ten sposób, że każdy powinien zrozumieć.

Ponieważ nie ma tutaj skomplikowanych ściegów nawet osoby początkująca może zrobić te skarpety.
Jedyną umiejętnością jest posługiwanie się pięcioma drutami pończoszniczymi (skarpetkowymi), które pokazuję w filmach wideo połączonych z kursem.
Jedynym trudniejszym elementem może być wyrabianie pięty. Jakkolwiek na filmach pokazuję dokładnie – oczko po oczku jak to robić. Trochę chęci i uporu pomoże nawet najbardziej początkującej osobie przejście przez ten kurs i własnoręczne zrobienie pierwszych skarpet w życiu.
A po pierwszych skarpetach zazwyczaj nie jest już trudno o kolejne ich pary.

 

Czy ten kurs skarpet na drutach może nauczyć robienia skarpet?

 

Oczywiście, że tak.
W moich kursach staram się bardzo dokładnie krok, po kroku opisać poszczególne momenty wykonywania danej dzianiny.
Ten kurs skarpet na drutach składa się z dziewięciu filmów wideo oraz dokładnego opisu wykonania tych skarpet.
We wzorze tym są pokazane dwa rodzaje wykonania pięty w skarpetach. Jeden sposób wykonania pięty – tradycyjny to ten, którym wykonana jest pięta w tych fioletowych skarpetach na tych zdjęciach. I ten sposób pokazany jest także na filmach wideo na YouTube.
W opisie podaję także inną metodę robienia skarpety – rzędami skróconymi – ta metoda jest także pokazana na tutorialu wideo, do którego link znajduje się w opisie skarpet, który można nabyć klikając na poniższy przycisk „Zobacz więcej lub kup”

 

Kurs skarpet na drutach

 

przycisk_kup_maly

 

Komentarze

Komentarzy

Translate »