Ponczo Flamensilk to letnie ponczo zrobione z włóczki jedwabnej Maharaja Silk Lace, którą można nabyć w Biferno.pl.
Włóczka ta jest bardzo przyjemną włóczką na lato i dlatego też ponczo to jest częścią garderoby idealną na letni okres: wakacje, urlop, a nawet piknik i rodzinne spotkania w ogrodzie. Bardzo eleganckie, a jednocześnie proste w wykonaniu.

Pasuje więc do wykonania zarówno zaawansowanym jak i początkującym w robieniu na drutach osobom.
Zrobione w jednym kawałku, z wzorem ażurowym na jednej stronie. na jednym ramieniu forma poncza ukształtowana jest za pomocą rzędów skróconych, które jednak można ominąć jeśli nie chce się, lub nie potrafi ich się robić.
Nie zmieni to zbyt wiele formy poncza.

Ponczo jest zszywane na jednej stronie z pozostawieniem otworu na szyję.

Prost w wykonaniu, ale bardzo wdzięczny model z małą nutą elegancji, stworzonej przez ażurowy ścieg na jednym z boków, oraz bardzo szlachetną włóczkę – Maharaja Silk Lace.

 

Ponczo Flamensilk

 

Ponczo Flamensilk jest wydziergane na drutach 3 mm, które mogą się wydawać odrobinkę za grube do tej włóczki, ale ja wyszłam z założenia, że ponieważ ma to być letni ciuch to może być on troszkę cieńszy. Nie jest to bowiem zdecydowanie część garderoby do ogrzewania, ale raczej do ozdoby i otulenia w lekko chłodne dni i wieczory.

 

Ponczo na drutach

 

Dlaczego ponczo Flamensilk?

Najczęściej sama jestem autorką nazw moich projektów. W tym przypadku zwróciłam się do znajomych rękodzielniczek z prośbą o pomoc w znalezieniu nazwy. Posypały się propozycje, za które bardzo dziękuję.
Było kilka dobrych propozycji – niepowtarzalnych. A ja zawsze wybieram niepowtarzalne nazwy.

I tak Danuta Biernat z bloga „W harmoni” zaproponowała nazwę: Ponczo Flamensilk.

Kolor tej włóczki zaprojektowany przeze mnie dla Biferno.pl nosi nazwę: Flamenco. A gatunek włóczki to silk. Więc wyszło Flamensilk.
Nazwa prosta, a jednocześnie oryginalna, jedyna w swoim rodzaju. Dziękuję bardzo Danusiu za ten pomysł!

Dodam, że sesja zdjęciowa została wykonana w Hiszpanii w pięknym majowym słońcu.

 

Kup

 

Komentarze

Komentarzy

Translate »